19. ročník Uzlovací štafety v Neplachovicích

19. ročník Uzlovací štafety v Neplachovicích

V tělocvičně Základní školy v obci Neplachovice se 2. prosince 2023 konala soutěž ve vázání uzlů na rychlost pro mladé členy SDH. Soutěž přilákala účastníky z různých míst v kategoriích mladší, starší a dorost.

Zaměřená na rychlost a přesnost ve vázání pěti různých typů uzlů, soutěž požadovala od závodníků zručnost a schopnost udržet se pod tlakem. Mezi uzly byly tesařský uzel a lodní smyčka, zkracovačka, plochá spojka a úvaz na proudnici.

V kategorii mladších se dařilo několika soutěžícím z Neplachovic, mezi nimi Marie Lukášová obsadila třetí místo, zatímco Adam Schreier a Erika Snášelová se umístili na šestém a sedmém místě. V kategorii dorostu zazářili Jan Matoušek a Adéla Tenglerová z Neplachovic, kteří se umístili na prvním a třetím místě v kategorii dorostu.

Tato soutěž poskytla příležitost mladým hasičům předvést své dovednosti v přátelském, ale soutěživém prostředí. Výkony účastníků z Neplachovic a ostatních SDH odrazily ducha soutěživosti a podpořily hasičskou komunitu v celém okrese.

Nahoru