Železný hasič 2022

Železný hasič 2022

Již třetím ročníkem pokračovala tradice pořádání závodu v disciplíně TFA, Železný hasič. V neděli 16. října 2022 jsem již od rána začali připravovat na návsi u lípy soutěžní trať, která se skládala ze šesti úseků. První úsek roztahování 40 metrů dopravního vedení, dále překonání dvoumetrové bariéry, padesát úderů kladivem v hemmerboxu, přenos závaží, vytažení závaží na laně do prvního patra věže, smotání dvou hadic a na závěr přemístění sedmdesátikilové figuríny. Součástí příprav bylo i postavení zázemí pro diváky a hosty. Klasický stánek s nápoji a jídlem. Ale také stylová kavárna na nedělní odpoledne. Dopolední počasí nás sice trochu strašilo deštěm, ale odpoledne již bylo krásné podzimní, slunečné nebe.
Od 13:00 se již začali sjíždět závodníci, kteří si prohlédli trať a měli možnost tréninku. Celkově se do startovní listiny zapsalo 32 závodníků ve třech kategoriích (muži, ženy a muži na 35 let). Byli jsme velice mile překvapeni, že k nám zavítali závodníci z poměrně velké vzdálenosti a někteří z nich byli i účastníci Mistrovství ČR v TFA dobrovolných hasičů, které se konalo 1. října 2022 ve Štramberku.
Ve 14:00 se na trať vydal první soutěžící a pak již soutěž nabrala rychlý spád. Po mužské kategorii následovaly ženy, které měly na jednotlivých úsecích drobné úlevy. Všichni soutěžící předváděli skvělé výkony na hranicích jejich fyzických možností. Velká účast diváků vytvořila kvalitní fanouškovské zázemí a soutěžící byli hnáni dopředu jejich fanděním. Veškeré výsledky najdete na našich stránkách.

Děkujeme účastníkům za předvedené výkony, odhodlanost a bojovnost. Divákům za fantastickou atmosféru a obsluze ve stáncích za jejich péči o naše hosty. Dle mého názoru se to povedlo.

fotky : https://eu.zonerama.com/matejhlousek/Album/9056975

Nahoru