MSP v Neplachovicích

MSP v Neplachovicích

Letošní jubilejní 20. ročník Moravskoslezského poháru měl celkem 12 kol. A právě to poslední, finálové kolo se konalo v neděli 11. září 2022 v Neplachovicích. Soutěžní areál jsme připravili za mírně nepříznivého počasí a pak již očekávali příjezd soutěžních týmů. Ačkoliv bylo chladno a občas i deštivo, tak se do Neplachovic sjelo 23 mužských a 13 ženských týmů, což byla druhá nejvyšší účast v letošním ročníku MSP.

Soutěž zahájil náš mužský tým. Vše vypadalo krásně a kluci byli hnáni domácím publikem k terčům. Bohužel špatně spojená hadice na levém útočném vedení znamená neplatný pokus. Nedařilo se ani favoritům soutěže. Velký boj o celkové prvenství v ročníku se očekával od Prchalova B a Velké. Prchalov B zastavil časomíru na čase 18,54 (první terč 16,95). Ovšem Velká tohoto zaváhání nevyužila a z neplachovské trati si odváží neplatný pokus. A tak vítězem tohoto kola se stává tým z Bolatic časem
17, 78. Druhé místo patří Svobodě (17,93) a třetí příčku vybojovala Borová (18,12).

Mezi ženami excelovaly hasičky z Bělé. Krásným časem 16,63 vyhrály a také si vybojovaly letošní titul mistryň MSP. Druhé místo patřilo týmu Svinov B (17,24) a třetí Děrné (17,34). Naše děvčata uzavírala startovní listinu. Za silného deště a ještě silnější podpory diváků ukončily časem 21,27 a tím uzavřely letošní hasičskou sezónu.

Děkujeme všem soutěžícím, divákům, fanouškům a partnerům za návštěvu a podporu.

TIPA spol. s r.o.
ZRtrade
Zemědělské družstvo Hraničář Loděnice
Hospoda Garáž
Hostinec u Laryšů
Truhlářství Richta

Nahoru