Mladecká liga 2023-2024: Dětská hasičská soutěž v požárním útoku

Představte si, že tým z Neplachovic zažil skvělé dobrodružství v hasičské soutěži Mladecká liga 2023-2024. Bylo to fakt napínavé a plné zábavy!

Soutěžili jsme v různých kolech po celém okresu Opava. Byli jsme ve vesnicích jako Holasovice, Svoboda, Chlebičov a Vávrovice. Každá soutěž byla trochu jiná a všude nás čekaly nové výzvy.

V celkovém pořadí jsme nakonec skončili na 23. místě, ale to nám vůbec nevadí! Hlavně jsme si užili spoustu legrace a dobrodružství.

Vávrovice (22. září 2023): Tady jsme se všichni snažili ze všech sil. Náš čas byl 1:04.24 minut, což nám přineslo 1 bod. I když jsme nezískali tolik bodů jako ostatní týmy, naučili jsme se hodně nových věcí a hlavně jsme se skvěle bavili, i když snaha sestřeli dvěmi proudy jeden terč mohla vypadat na diskvalifikaci, nakonec všechno dobře dopadlo.

Holasovice

Holasovice (31. května 2024): Bylo nevypočítatelné počasí a všichni jsme si dali záležet na tom, aby nám útok vyšel co nejlépe. Podařilo se nám dokončit útok za 42.47 sekund, což nám přineslo 3 body. I když jsme nezískali mnoho bodů, ale jako zahřívací kolo po zimě to bylo myslím na jedničku.

Služovice (14. června 2024): Tady bylo všechno úplně nejnapínavější. Všichni jsme se soustředili na každý detail. Na konci jsme měli čas 33.61 sekund, což nás sice neřadilo mezi nejlepší, ale byli jsme hrdí na to, co jsme dokázali.

Chlebičov (21. června 2024): Tady počasí opravdu přálo a tak všichni závodníci se těšili, jakmile proudaři (Maty a Barča) sestřelí terč a ovlaží ostatní závodníky. Náš dosažený čas na Chlebičovské trati byl průměrný a to 37.11 sekund. A tím skončil seriál závodů Mladecké ligy ročníku 2023/2024.

Věděli jste, že musíme nosit přilby a mít dlouhé rukávy i nohavice? To jsou pravidla, aby to bylo bezpečné. Také musíme běhat po speciální trati a stříkat vodu na terče. Někdy to byla fakt výzva, ale vždycky jsme si to užili. Naši trenéři Pavel a Matěj byli s námi na každé soutěži a podporovala nás. Bez nich bychom to určitě nezvládli!

I když jsme neskončili na prvních místech, naučili jsme se spoustu důležitých věcí. Například jak správně pracovat v týmu, jak si pomáhat a jak nevzdávat, i když to občas bylo těžké.

Mladecká liga byla pro nás velkým dobrodružstvím. Těšíme se, až se příští rok zúčastníme znovu a zkusíme být ještě lepší. Děkujeme všem, kdo nám fandili a pomáhali! Ahoj a příští rok zase na startu!

Vaši mladí hasiči z Neplachovic 🚒💧🔥

Nahoru