Hra plamen v Holasovicích

Hra plamen v Holasovicích

Včera, 6. května, se v blízkých Holasovicích uskutečnilo vzrušující hasičské klání s názvem Hra plamen. Tato soutěž přilákala celkem tři družstva mladších a tři družstva starších dětí, z nichž neplachovické družstvo bylo tvořeno 8 závodníky.

Soutěž začala v 9 hodin ráno nástupem závodníků a trvala až do 12 hodin, kdy byly vyhlášeny výsledky. Během dopoledne se zúčastněná družstva pustila do několika disciplín, které měly prověřit jejich hasičské dovednosti a týmovou spolupráci.

První disciplínou byl běh na 4×60 metrů, který prověřil rychlost a dovednosti závodníků. Následně přišla na řadu štafeta CTIF, kde se závodníci museli společně vypořádat s různými hasičskými úkoly, jako je překonání žebříku, přenos hasicího přístroje, roztáhnutí hadicového vedení a mnoho dalšího. Poté následovala štafeta dvojic, která byla zaměřena na koordinaci a spolupráci mezi členy družstva. Zde se nám moc nedařilo, avšak družstvo bojovalo statečně a disciplínu úspěšně odběhlo. V neposlední řadě se závodníci pustili do požárního útoku, kde museli ukázat své schopnosti v praxi a proudem vody sestřeli oba terče vzdálené 40m od zdroje vody. Tuto disciplínu mají děti ze všeho nejraději, avšak zároveň k ní mají i největší respekt, jelikož „mašina“ dokáže vygenerovat opravdu silný proud vody a to znamená, že všichni závodníci musí předvést 100% výkon. Což se jim v Holasovicích povedlo a zaslouží si velkou pochvalu.

I přes to, že všichni účastníci během soutěže hodněkrát zmokli, naše družstvo si vedlo statečně a dosáhlo na bronzové umístění. Tato událost nejenže posílila týmového ducha, ale také ukázala, že mladší děti mají co dočinění s hasičským dovednostmi a odhodláním. Všem zúčastněným gratulujeme k výhře a přejeme mnoho dalších úspěchů na hasičských závodech.

Nahoru